SAKLI BAHÇE HAYVANCILIK

SAKLI BAHÇE HAYVANCILIK

Saklı Bahçe Süt Çiftliği, 2013 yılında Tekirdağ ili Hayrabolu İlçesinde 130.000 m2 alan üzerinde üretimine başlamıştır. Avrupa standartlarında kurulan çiftlikte, Holstein cinsi, yüksek süt verimliliğine sahip 2.400 adet süt ineği bulunmaktadır. Bunlardan 850 adeti sağımlık, geri kalan 1.550 adeti ise; boğalar, gebe inekler, doğum yapmış inekler, dana ve buzağılardan oluşmaktadır. Çiftlikte kullanılan temiz su, kendi kaynaklarından elde edilmektedir. Açık havuza ek olarak 200 tonluk kapalı su deposu bulunmaktadır.

Günlük süt üretimi 32000 litre olan, Saklı Bahçe süt üretim tesisinde, süt verimliliğini en üst seviyeye çıkartmak için hayvanlar özenle beslenmektedir. Tedarikçilerden elde edilen yemler, tesis de bulunan karıştırma haznelerinde, uygun ölçülerde, tam karışım yapılarak verilmektedir. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere, günde iki defa yemleme yapılmaktadır.

Saklı Bahçe Süt Üretim tesisinde hayvan sağlığı her şeyin üzerinde tutulmaktadır. Her gruptaki ineklerin sağlık kontrolleri ve genel bakımları günlük ve haftalık olarak, veteriner doktor gözetiminde uzman ekiplerce yapılmaktadır. Türkiye'nin sayılı çiftliklerinden olan Saklı Bahçe Süt Çiftliği, üretimin %3'ünü sağlamaktadır. Saklı Bahçe Süt Çiftliği üretimin her aşamasını büyük bir titizlikle yapmaktadır. Üretilen sütün miktarı kadar, kalitesi ve besin değerinin de yüksek olması hedef alınmıştır.